Boniface shënon dopietë për Leverkusen

Renditja/ Bayern Munich 'tërmet' me 6 gola, merr kreun e Bundesligës! Leverkusen rikthehet te fitorja, Xhaka asist

14 Shtator, 18:33| Përditesimi: 14 Shtator, 20:29

Bundesliga gjermane e futbollit vijoi këtë të shtunë me ndeshjet e radhës. Bayern Munich u tregua pa mëshirë kundër debutuesve të Holstein Kiel, duke i mundur 1-6 për të marrë kreun e renditjes. Edhe Bayer Leverkusen u rikthye te suksesi, ndërsa tri pikë edhe për Stuttgart, Freiburg dhe Frankfurt.

Në "PreZero Arena", Hoffenheimi vendas u mund 1-4 nga kampionët në fuqi të Bayer Leverkusen. "Aspirianat" kaluan dy herë në epëri me Terrier dhe Boniface, ndërsa Granit Xhaka dhuroi një asist fenomenal në golin e dytë. Medon Berisha shkurtoi për vendasit, para se Uirtz dhe sërish Boniface në pjesën e dytë të shënonin edhe dy gola të tjerë për miqtë.

Bayern Munich nuk e pati të vështirë në udhëtim, aty ku mposhti 1-6 vendasit e Holstein Kiel. Djemtë e Company e nisën furishëm ndeshjen duke shënuar tre herë në 13 minuta. Musiala, Kanë dhe autogoli i Remberg u dha siguri bavarezëve, që shënuan edhe golin e katërt në pjesën e parë sërish me Kane. Fraksioni i dytë solli edhe golin e Olise për miqtë, që i dhanë kështu një "shuplakë" të hidhur debutuesve të Holstein. Vendasit shënuan golin e 'flamurit' me Gigovic në të 82 minutë. Në fund kishte kohë edhe për golin e gjashtë të miqve, me Kane që plotësoi tripletën me penallti. Tre fitore në kaq ndeshje për Bayern Munich, që merr kreun e Bundesligës.

Ora 20:22
VIDEO/ Bayern Munich pa mëshirë, fiton 1-6 kundër debutuesve të Holstein Kiel! Tripletë nga Kane