Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor
Aktualitet

Manastirliu mesazh për vdekjen e mjekut Keko:  I dedikoi jetën spitalit të Përmetit për 50 vite, la një boshllëk të pazëvëndësueshëm

11 Shkurt, 16:58| Përditesimi: 11 Shkurt, 17:00

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë një mesazh për vdekjen e mjekut pneumolog Rustem Keko, i cili humbi jetën për shkak të COVID-19.

Përmes një postimi në Facebook, Manastirliu shkruan se Keko i dedikoi jetën spitalit të Përmetit klu shërbeu për 50 vite dhe la në boshllëk të pazëvendësueshëm për spitalin e këtij qyteti.

Mesazhi i ministres Manastirliu:

Dr. Rustem Keko i dedikoi jetën spitalit të #Përmetit, ku shërbeu për 50 vite, deri pak ditë më parë kur u shtrua në spitalin infektiv si pasojë e COVID19. Virusi i pabesë nuk e kurseu mjekun pneumolog, megjithë kujdesin e stafit mjekësor të spitalit #COVID1, duke lënë një dhimbje të madhe për familjen e dr. Rustemit dhe një boshllëk të pazëvendësueshëm për spitalin e Përmetit e për përmetarët, të cilëve u shërbeu me përkushtim. U prehsh në paqe dr. Rustemi

 

E.M./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?