Programacion

E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
E Mërkurë
26
Maj
E Enjte
27
Maj
E Premte
28
Maj
E Shtunë
29
Maj
Aktualitet

Përfshihet nga flakët një peshkarexhë në Triport në Vlorë, rrezikohen anije të tjera! Dyshohet për zjarr në motor

4 Maj, 13:21| Përditesimi: 4 Maj, 14:39

Një peshkarexhë ka marrë flakë sot në Triport në qytetin e Vlorës. Sipas raportimeve paraprake dyshohet se ka rënë zjarr në motorin e saj. Në vendngjarje kanë shkuar dy zjarrfikëse dhe forca policie. Flakët në peshkarexhë rrezikojnë edhe anije të tjera.

"Rreth orës 13:05, në Triport, Zvërnec, ka rënë zjarr dhe është djegur një mjet lundrues, anije peshkimi, e ankoruar, në pronësi të shtetasit F. S., në të cilën po kryeshin riparime. Si pasojë e zjarrit ka vetëm deme materiale. Nga hetimet paraprake rezulton se mjeti ka marrë flakë aksidentalisht. Vijon puna me grupin hetimor për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes", ka njoftuar paraprakisht policia e Vlorës. 

K.T./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?