Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Tritan Shehu

Aktualitet

Tritan Shehu: Sot përsëri humbje jetësh në Qarkun e Gjirokastrës, dy figura të nderuara nuk janë më mes nesh

11 Shkurt, 12:41| Përditesimi: 11 Shkurt, 12:43

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu, përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ka shprehur ngushëllimet e tij për familjarët e mjekut Rusten Keko dhe pedagogut Luis Seiti të cilët humbën jetën si pasojë e COVID-19.

Ai shkruan se sot përsëri ka humbje jetësh në Qarkun e Gjirokastrës, i cili është edhe një nga më të goditurit nga kjo pandemi.

“Dy figura të nderuara nuk janë më midis nesh:

Dr. Rustem Keko, koleg, mjek pneumolog ne Përmet, “luftëtar” i pa kursyer ne mbrojtje te shëndetit të njerëzve dhe të parimeve të demokracisë.

Pedagogu i aftë dhe i mirë i Universitetit te Gjirokastrës, Luis Seiti.

Fatkeqësisht kjo “liste” humbjesh tashmë është bërë e gjatë!”, shkruan ai.

“Duke i kujtuar ata jo vetëm i respektojmë apo tentojmë të zbusim dhimbjen e humbjes, por dhe bëhemi më koshient sa e çmuar është jeta e sa shumë duhet te bëjmë për ta mbrojtur atë.”, shkruan Shehu në fund.

 

J.GJ./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?