Goli i Osimhen

VIDEO/ Napoli vendos 'diktatin' në Serie A, 3 gola në 'Maradona'

13 Shkurt 2023, 09:34| Përditesimi: 13 Shkurt 2023, 09:37

Serie A e futbollit është në javën e 22-të. Napoli fitoi dje 3-0 me Cremonesen në "Diego Armando Maradona", duke vendosur diktatin dhe ruajtur distancën me ndjekësit. Djemtë e Spallettit shënuan që në minutën e 22-të me Kvaratskhelia, teksa në pjesën e dytë Osimhen (65') dhe Elmas (79') dërguan shifrat në 3-0. Napoli zhyt më shumë në fundin e Serie A skuadrën nga Cremona.

Tanimë Napoli me 59 pikë mban kreun e Serie A, 16 pikë më shumë se Interi i vendit të dytë. Zikaltërit kanë një ndeshje më pak, ndërsa luajnë sot me Sampdorian në transfertë në orën 20:45.

Kryesuesit e Napolit po zhvillojnë një sezon fantastik, teksa në 22 ndeshje kanë 19 fitore, 2 barazime dhe vetëm një humbje. Duket se me këtë ritëm dhe 16 javë të mbetura, Napoli është drejt titullit kampion në futbollin italian.

Qeveria indekson pensionet me 4.1 për qind, si e vlerësoni?