Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor
Aktualitet

Ndalimi i emigrantëve në Vjosë, 14 klandestinë u dërguan në QSUT me djegie në trup

9 Janar, 13:38| Përditesimi: 9 Janar, 15:41

1610144560_2.jpg

Report Tv mëson se disa nga sirianët e kapur mbrëmjen e djeshme kanë pësuar djegie në trup.

Rreth orës 3:30 të mëngjesit, në spitalin e Djegieve Plastike në QSUT kanë mbërritur 14 klandestinë, ku 12 janë të shtruar.

Nga të shtruarit, 4 janë në reanimacion ndërsa 8 në pavion. Dy klandestinët e tjerë nuk kanë probleme ndaj do të shoqërohen tek qendrat sociale. 

Reparti i Djegie-Plastikës në QSUT informon se në Repartin e Terapisë Intensive janë shtruar dhe po trajtohen 4 pacientë, ndër të cilët dy të rritur, një mashkull dhe një femër, si dhe dy fëmijë me plagë djegieje të rënda. Pacientët janë aktualisht në gjendje të stabilizuar dhe në monitorim, për parandalimin e komplikacioneve të mundshme me rreziqe potenciale për jetën e tyre.

Në pavijon janë shtruar 8 pacientë me plagë djegieje të mesme dhe të lehta. Aktualisht të stabilizuar, pa rreziqe evidente për jetën. Edhe këta pacientë janë nën trajtim mjekësor dhe në monitorim të vazhdueshëm.

E.M.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?