Kosova & Rajoni

Kosova & Rajoni

 • Pamje të rënda në Prishtinë! Grushte dhe shkelma, burri vë me shpatulla mbas rafteve të marketit

  Përplasja e përgjakshme mes policisë dhe një grupi të armatosur në Greqi, dalin pamjet (VIDEO dhe FOTO)

  Kosova shpall 'Non Grata' dy zyrtarë rusë, njëri prej tyre u dëbua edhe nga Shqipëria! Osmani: Cenuan sigurinë kombëtare dhe rendin kushtetues

  Misioni BE-së: Zgjedhjet në Kosovë pozitive, përjashtuar komunat serbe

  Humbje e Kurtit, politologu në Report Tv: E papritur dhe e paralajmëruar njëkohësisht! Ka mbushur administratën me militantë, s'ka mbajtur premtimet

  Zgjedhjet lokale në Kosovë, 21 komuna shkojnë në balotazh, Vetëvendosje e Albin Kurtit nuk fiton asnjë komunë! Kush fiton në 17 komuna

  Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, 32 komuna tashmë me kryetar, 42 komuna do të ketë raund të dytë më 31 tetor! Kryeson opozita maqedonase

  Vetëvendosja merr një shuplakë nga votuesit në Kosovë, Nexhmedin Spahiu: Ka gjasa të mëdha që të mos fitojë asnjë komunë! Rezultati nga qeverisja e keqe

  Përfundojnë zgjedhje lokale në Maqedoninë e Veriut, nis numërimi i votave

  Zgjedhjet lokale në Kosovë, përfundon pa incidente të mëdha procesi i votimit! Nis numërimi i votave, rezultatet paraprake pritet të publikohen sonte

  Sot zgjedhje lokale në Maqedoninë e Veriut, Deri në orën 13:00, pjesëmarrja mbi 20.76%

  Sot zgjedhjet lokale në Kosovë, arrestohen 4 person për blerje votash! Voton Albin Kurti: Qytetarët të shfrytëzojnë këtë moment demokracie

  Zgjedhjet lokale në Kosovë, voton Albin Kurti: Qytetarët të shfrytëzojnë këtë moment demokracie

  Nga Shkodra Albin Kurti jep mesazhi bashkimi: Populli është përpara politikës

  Sot heshtje zgjedhore! Nesër qytetarët e Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut do t’i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur përfaqësuesit lokal

  Përplasje Kosovë-Serbi në Këshillin e Sigurimit të OKB, Osmani: Vuçiç si Millosheviç! Ministri i jashtëm serb: Çohu në këmbë se është edhe presidenti yt

  Përmbytjet shkaktojnë kaos, Korfuzi shpall gjendje emergjence

  Moti i keq godet Greqinë, përmbyten rrugë e shtëpi, mbyllen shkollat në rajonin e Atika-s

  Krijuan një 'zinxhir' të kapur dorë prej dore pasi autobusi u mbush me uji, udhtarët përjetuan momente tmerri! Kritike situata e shiut në Greqi

  Kryeqyteti helen ‘nën pushtetin e ujit’! Rrethohen nga uji teksa ishin në shkollë, nxënësit krijojnë ‘urën me banka’ për të shpëtuar

  Trazirat në veri të Kosovës, Kurti: Operacionin anti-kontrabandë e urdhëruan një gjykatës dhe një prokuror serb! Gabim të nacionalizojmë luftën kundër krimit

  Ishin vaksinuar vetëm me një dozë, dhjetëra qytetarë kthehen mbrapsht në kufi nga pala kosovare

  Tensione në Kosovë, serbët në Veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës, hidhet gaz lotsjellës

  Për të pestën ditë radhazi Greqia ‘goditet’ nga stuhitë, banorët e Evias: Dëmet janë të pallogaritshme

  Zgjedhjet më 17 tetor në Kosovë, KQZ: Komisionet dhe vëzhguesit duhet të jenë të vaksinuar ndaj COVID

  Shqiptari 'bën rrëmujë' Athinën, tenton të shtyp policinë, efektivët e qëllojnë për ta ndaluar

  Greqia dhe Italia ‘nën pushtetin e ujit’, shiu më i dendur që Europa ka parë prej vitesh

  Kurti dhe Vuçiç takohen për herë të parë pas tensioneve, e pranishme Merkel dhe Macron! Diskutuan mbi vazhdimin e dialogut

  Kurti në Slloveni: Mos liberalizimi i vizave, padrejtësi e madhe e BE ndaj popullit të Kosovës

  Situata në veri të Kosovës, Ministri i Brendshëm i vendit për Report Tv: E qetë, marrëveshja po zbatohem me përpikmëri! Duhet të gjendet një plan afatgjatë

  Vrau të fejuarën shqiptare në Mal të Zi, vetëdorëzohet në polici 28-vjeçari Ilir Gjokaj! Si e kërcënonte: As në qiell as në tokë nuk do jesh me dikë tjetër

  Kurti: Tash fillon epoka kur Serbia nis e mësohet me reciprocitet

  Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për targat dhe situatën në veri, më 2 tetor largohen barrikadat dhe forcat speciale! Në Jarinjë dhe Bërnjak vendoset KFOR-i

  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës për Report Tv: Të arrihet marrëveshja sa më parë në Bruksel mes Serbisë dhe Kosovës, dakord me reciprocitetin

  Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje të përkohshme në Bruksel për çështjen e targave! Barrikadat në kufi hiqen të shtunën

  Reciprociteti i targave, Kosova dhe Serbia takohen të mërkurën në Bruksel! 9 ditë protesta në Jarinjë dhe Bërnjak! Eurodeputetët: Të hiqen Policia dhe barrikadat

  Serbia tregon forcat në kufi me Kosovën, ministri i Mbrojtjes shoqërohet nga ambasadori rus në Beograd! Vuçiç: Nëse rrezikohen serbët, do të presim 24 orë për ndërhyrjen e NATO-s

  Dekorimi/ Rexhep Qose: E ndjej veten shumë mirë që ky nderim mu bë në Prishtinë! Rama dhe Kurti të takohen më shpesh

  Hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID në Kosovë, certifikatë vaksinimi ose tampon për tu futur në bare dhe restorante! I njëjti rregull edhe për punonjësit e sektorit publik e privat

  Kurti: Forcat tona speciale s'janë në kufi për të demonstruar forcë por për të mbrojtur policët! Deri tani 10 mijë makina serbe kanë marrë targat e përkohshme, zero incidente