Politikë

Politikë

 • Rindërtimi/ Zv.kryeministri Ahmetaj në ‘Pa Protokoll’: Ende 157 familje në çadra! Në vjeshtën e 2022 do të jenë akomoduar të gjithë

  Kriza e PD-së, sa sfidantë për kreun?

  Lorenc Vangjeli: Si u përgjua Berisha në 14 shtator të 1998, biseda me Bukoshin për njerëz të armatosur dhe 'malazezi' misterioz që e urdhëroi të dorëzohet

  Në 2020 u bllokuan 7 biznese për pastrim parash, PD: 60% të vlerës së ndërtimeve e zënë paratë e pista

  Dokumenti ekskluziv/ Lulzim Basha i ‘pastrehë’! Nuk deklaron në ILDKP se ku banon, zero shpenzim për qira pas 2019! Aurela pa punë! Shtohet misteri rreth pasurisë së kreut të PD

  Berisha-Bashës: Je i përshtatshëm për qelitë në Shqipëri dhe SHBA! Rama është sot, nesër ikën, ti do përballesh me drejtësinë për 'Toyota Yaris'

  Berisha ndryshon mendje, bën premtimin e papritur

  Basha në një familje të dëmtuar nga tërmeti në Durrës: Lëkundja zgjati vetëm disa sekonda, ndërsa tragjedia për 2 vite me radhë! Papërgjegjshmëri politike

  Tensionet në PD-në e Fierit, Baçi: Nuk e njoh komandimin e Bashës, me kaçavida ndërruan bravën e derës! PD është e anëtarëve, jo e zyrave

  Mashtrimi me firmat/ Dega 7 dhe 9 e PD nxjerr emrat pro Berishës! Paloka ngre supet: Jam magazinier, s’di kush ka firmosur

  Italia merr presidencën e KiE, Bucci: Drejtësia dhe demokracia, prioritet ynë

  Të ndarë për 'Open Balkan'? Rama: Jemi si shqiponja, shikimin në kënde të ndryshme, por jemi në 1 trup! Një ditë do të bashkohemi në një 'kokë'

  Rama: Do rrisim numrin e konsullatave të përbashkëta, linjëzojmë politikën e jashtme

  Rama: Kemi nisur studim fizibiliteti për ndërtimin e hekurudhës Durrës-Prishtinë

  Nis mbledhja e përbashkët, Rama: E sjellim bashkëpunim e dy shteteve më pranë njerëzve

  Berisha, luftas që sjell fundin e PD-së? I ftuar Bamir Topi

  Topi në ‘Repolitix’: Berisha e di dhe vetë që nuk mund të ribëhet kryeministër! Gabimi që bëri me mbledhjen e firmave dhe strategjia që po përdor duke mos shkuar në Kuvend e seli

  Ekskluzive/ Argita Berisha 1 milionë USD në llogari, në 2005 kishte vetëm 39 mijë USD bashkë me Jamarbrin, çifti edhe 900 mijë euro vila, apartamente, bodrume dhe toka

  Meta pritet nga Kurti: E nevojshme që të konkretizohen të gjitha marrëveshjet ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Kosovës

  PS voton kundër amendamentit të Erion Braçes për paketën fiskale

  'PD do ristrukturohet', Berisha: Kuvendi Kombëtar mblidhet më 11 dhjetor, do vazhdojë derisa të arrijmë disa nga pikat kryesore

  Qytetari në 'Foltoren' e Kuçovës fshin foton me Bashën: Lulushi do ikë

  'Prindi 1, prindi 2', Berisha: Këtë e bën Rama dhe hesht Basha, ne s'e pranojmë kurrë

  Berisha lavdëron Fatos Nanon: Reformoi PS-në, t'ja njohim meritën se flet saktë kur është esëll

  'Foltorja' në Kuçovë, Berisha: Kryesia e PD të japë dorëheqjen, s'përfaqësojnë demokratët! Fatos Nano reformoi PS-në, flet saktë kur është esëll

  Ndryshimi i bravës së derës së PD në Fier, Kapllanaj: Zyrat u morën në dorëzim nga funksionarë të kësaj partie të ardhur nga selia qendrore, Baçi ka dhënë dorëheqjen

  Me 77 vota pro miratohet buxheti 2022! PS voton kundër amendamenteve të Erion Braçes për paketën fiskale, vetëm 8 deputetë pro

  Rama 'u gjen zgjidhjen' vjehrrave dhe nuseve që jetonin nën një çati: Tani nuk do ziheni më, shtëpi për të dyja

  Nesër dy vite nga tërmeti i 26 nëntorit, Rama në Thumanë: Pas dy-tre ditësh nis shpërndarja e apartamenteve, brenda Krishtlindjeve shtëpitë individuale

  Kritikat për paketën fiskale, Kreu i Grupit Parlamentar të PS: 6% i famshëm ishte kthyer në subvencion për grumbulluesit, do ja çojmë direkt fermerit

  Zgjatja e afatit të organeve të Vetingut, PS: Procesi mbi palët! Besoj në reflektimin pozitiv të opozitës shqiptare

  Basha: Buxheti i pushtetarëve , jo qytetarëve! I varen mëlçitë në qafë Ilir Beqajt?

  Basha: Buxheti për bujqësinë, më i ulëti, po godisni prodhimin vendas! Rama bën 'teatër' me fermerët

  Open Balkan/ Shehu: Projekt i bërë në zyrat e Vuçiç, fokusohuni tek integrimi! Po çorodisni ndërkombëtarët! PS: E kthyem diplomacinë në histori suksesi

  Leskaj sfidon Braçen: Jemi dakord me propozimet e ish-kryetarit simpatik të Komisionit të Ekonomisë, e ftojmë mos të votojë paketën fiskale

  Spaho në mbështetje të amendamenteve të Braçes: T'i votojmë, propozimet e qeverisë do ta fusin bujqësinë në kolaps

  ‘Paketa fiskale godet më të dobëtin’, Braçe bën propozimet: Hiqni favorizimet tek hotelet me 5 yje, tek birra, ndërtimet në bregdet dhe taksoni pijet alkoolike

  Leskaj e Rushaj propozojnë rritje të fondit për ish-të përndjekurit, nga 1 miliardë që është të shkoj në 10 miliardë lekë

  PS amendament për buxhet shtesë për KPA, 60 mln lekë shtesë në shpenzimet korrente

  LSI dërgon 7 amendamente për paketën fiskale në Kuvend, Kryemadhi: Fermerët shqiptarë kërkojnë mbështetje përballë konkurrencës së fortë me vendet e rajonit