Programacion

E Premte
20
Maj
E Shtunë
21
Maj
E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj

Bota

Bota

 • Pas fitores, Mourinho mbërthehet nga emocionet, shfaqet duke qarë

  Teksas/ 21 të vdekur! Bilanci i ri tragjik nga sulmi me armë në shkollën fillore, 18-vjeçari qëlloi gjyshen e tij para se të vriste fëmijët

  Lufta në Ukrainë/ Hapen korridore të reja për kalime të sigurta, 5 anije të huaja largohen nga Mariupoli

  ‘Fëmijët e trembur vrapojnë të largohen dhe policia rrethon vendin’, momenti kur autori i sulmit hynë në shkollë

  Lufta në Ukrainë/ Gjenden 200 trupa në një strehë në Mariopol! BE-ja pritet ti vendos embargo naftës ruse brenda pak ditësh! Kiev: Rusët u tregojnë civilëve rrugë të minuara

  Lufta/ Zelensky: Janë gjetur 87 trupa të pajetë në Desna! Inteligjenca britanike: Numri i të vdekurve rusë në Ukrainë ka gjasa të jetë i ngjashëm me luftën sovjetike në Afganistan

  Gati një milion shtëpi në Kanada mbesin pa energji elektrike për shkak të stuhive, humbin jetën 8 persona

  Lufta/Franca: Do duhen 15-20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE! Zelensky: Rusët po vjedhin grurin ton! Presidenti bjellorus takim me Putin

  Lija e majmunëve/ Belgjika, shteti i parë që vendos karantinën e detyrueshme 21 ditore për të infektuarit

  Lufta/ Rusia ndalon furnizimin me gaz për Finlandën! Zelensky: Vetëm diplomacia mund t'i japë fund agresionit rus! Moska: Fabrika e çelikut në Mariupol, e jona

  Lufta/Moska shpall krijimin e bazave të reja ushtarake! Zelensky: Faza më e përgjakshme e luftës ka filluar!

  Dëshmi të reja të mizorive në Bucha

  Scholz: Duhet të jemi të drejtë ndaj Ballkanit Perëndimor

  Emocionuese/ Fryu lulen e dëshirave dhe kërkoi babin e saj, e vogla takohet pas shumë kohësh me ushtarit ukrainas, i kishte ndarë lufta

  Moska: Gati për të rifilluar negociatat! Mediat ruse: 1730 ushtarë të dorëzuar nga fabrika e çelikut në Mariupol, mes tyre dhe Zëvendëskomandanti

  Lirohet nga burgu, Martin Shkreli, ‘shqiptari më famëkeq’ në SHBA

  ‘Ngatërron Ukrainën më Irakun’, gafa e radhës e George W Bush

  Moska: 1000 ushtarë ukrainas të dorëzuar! Nuk do të jemi të parët që do të përdorim armët bërthamore! Suedia dhe Finlanda dorëzojnë kërkesat për anëtarësim në NATO

  Shtohen dyshimet për gjëndjen shëndetësore të Putinit, ja detaji i ‘dyshimtë’ gjatë takimit me presidentin e Taxhikistanit

  ‘Të rrethuar nga forcat ruse e disa prej tyre të plagosur', momenti kur ushtarët ukrainas dalin nga fabrika e çelikut

  Lufta/ Moska: Veprimet e Perëndimit kundër Rusisë janë 'një luftë'! Aktualisht nuk po zhvillohen negociata me Ukrainën

  'Tanku rus në flakë!', shkatërrohet nga forcat ukrainase

  Ukrainë, ushtarët e Azovstal evakuohen me autobus

  Nis evakuimi nga fabrikat e çelikut Azovstal, nxirret ushtari i parë i plagosur

  ‘Nuk e eci dot’, ja si komandatët rusë vrasin ushtarët e tyre të plagosur dhe nuk i ndihmojnë të jetojnë: Nuk janë të aftë për luftë

  Nis evakuimi me autobus i ushtarëve nga fabrika e çelikut, regjimenti Azov: Po zbatojmë urdhrin! Putin: Ne do t'i përgjigjemi zgjerimit të NATO-s

  VIDEO/ Ushtarët ukrainas mbërrijnë në kufirin me Rusinë

  VIDEO/ Nën zhurmën e shpërthimeve, ushtari ukrainas këndon këngën fituese të Eurovizionit "Stefania"

  G7 i bën thirrje Rusisë t’i japë fund luftës në Ukrainë

  Sulm me armë në një supermarket në New York, 10 të vdekur

  Lufta në Ukrainë/ Turqia ofron një anije për të evakuuar të plagosurit në fabrikën e çelikut në Mariuopol! Zelensky nënshkruan ligjin që ndalon partitë pro-ruse

  Presidenti finlandez-Putinit: Duam të bëhemi pjesë e NATO-s! Kremlini: Fundi i neutralitetit është një gabim! Moska i ndërpret energjinë elektrike Helsinkit

  Nuk ka më botoks, lyerje thonjsh e sallone bukurie të hapura, zbuloni shtetin që ua ndalon grave të rregullohen

  Arkivoli me gazetaren për pak sa nuk rrëzohet, policia izraelite godet me shkopinj gome e gaz lotsjellës të pranishmit në varrim

  Turqia kundër anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO

  Draghi: Plani Marshall për Kievin! Finlanda pro aplikimit për anëtarësim në NATO, Zelensky: E vlerësoj gatishmërinë! Moska: Kërcënim për Rusinë

  Dalin pamjet kur rusët vrasin dy civilë pas shpine

  I vritet gazetarja në Palestinë, Al Jazeera: e bëri Izraeli! Ministrja e Jashtme izraelite: Të nisim hetim të përbashkët

  Lufta në Ukrainë/ SHBA: Moska po përgatitet për një konflikt të gjatë, frikë nga përshkallëzimi bërthamor! Lavrov: Operacioni special i forcave ruse i jep fund dominimit të SHBA në botë

  Biden nënshkruan ligjin e përdorur kundër Hitlerit për të dërguar armë në Kiev! Lituania: Putin duhet të largohet nga pushteti! Sulmohet me raketa sërish Odesa! Kanë mbetur ende 100 civilë në fabrikën e çelikut në Mariupol