Lifestyle

‘Shqipëria, vendi me njerëzit më të sjellshëm’/ Njihuni me çiftin e turistëve që synojnë rekord për udhëtimet në vendet e UNESCO! (VIDEO)

Jana dhe Mathias janë çifti që po zbulon vendet e pashkelura prej tyre më parë, por me një fokus të caktuar, të njohin e vizitojnë vendet e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s. Pak kohë më parë në kuadër të këtij projekti që kanë ndërmarr ata vizituan dhe Shqipërinë. Në një intervistë në “ Rreze Dielli” çifti tregoi përshtypjet e tyre për Shqipërinë, ushqimin, çmimet dhe mikëpritjen e vendasve:

2 Mars, 10:47

Lifestyle

 • Historia e veçantë/ Ish-kampioni i paralizuar prej 4 vitesh, ngrihet në këmbë falë kurës bimore të Ylli Merjes

  Rep-pop/ I janë kushtuar Flamurit dhe Atdheut, këngët që janë bërë posaçërisht për kombin dhe historinë tonë dhe kanë 'drithëruar' zemrat e shqiptarëve

  Inxhinieria nga Kanadaja ndryshon totalisht look, habitet edhe vet nga pamja e re

  35 vite në profesion, Beli Cafi gjithmonë në kërkim të bukurisë së panjohur

  Zahiretë e dimrit/ Lakër e plotë turshi që nuk zbutet

  Zahiretë e dimrit/ Reçel me limon që reziston për një kohë të gjatë ( shije unike)

  Uljet e 'çmendura' të BEKO-s, frigoriferi me ushqime të shëndetshme më i lirë se ai bosh

  Higjena intime tek femrat: Sa shpesh duhet të lahemi?

  Dua Lipa, Loredana dhe Don Xhon, të rejat më të fundit nga vip-at shqiptarë nga Rep-pop

  REP-POP/ Pantallona lëkurë dhe pallto camel, çfarë ju duhet patjetër këtë dimër në gardërobë

  Ndaloi se kënduari dhe i dha një të pastrehu nga lekët që kishte mbledhur, këngëtarja britanike fiton zemrat e publikut me talentin dhe veprimin e saj

  Shpulla dhëndrit dhe emrat poshtë këpucës së nuses, traditat e dasmave tona

  Si të përgatisim llokume me arra vetë në shtëpi

  Zahiretë e dimrit/ Reçel me petale trëndafili dhe ullinj të konservuar me kripë të trashë

  I njihni ushqimet që mund të zëvendësojmë detergjentet për pastrimin e shtëpisë

  13 vjecarja që nëpërmjet krijimit të getave të qendisura mbulon vetë shpenzimet e saj

  Ëndrra për të krijuar një biznes, Katerina Zoto rrëfen sfidat e saj në sipërmarrje

  Gabime stili që të tregojnë më të madhe në moshë

  Ja çfarë nuk duhet të mungojë në valixhen e maternitetit të një nëne të re

  Si ta bindni fëmijën që mos të xhelozojë foshnjën e porsalindur

  Studimi/ Çfarë tregon muaji i lindjes për shëndetin e bebes

  A duhet të pijmë kafe gjatë orarit të punës? Ja çfarë tregon për personalitetin tuaj

  REP-POP/ ‘La casa de papel’ dhe ‘Squid game’, kostumet që do të jenë 'kudo' këtë Halloween

  REP-POP/ Filma për natën e ‘frikshme’ të Halloween-it

  REP-POP/ Filma për natën e ‘frikshme’ të Halloween-it

  Zahiretë e dimrit/ Lakër dhe domate turshi për 5 minuta nga zonja Albana

  Si të përgatisim uthull molle në shtëpi, vetitë e mira që ka ajo për shëndetin tonë

  Zahiretë e dimrit, speca me ajkë dhe turshi për 5 minuta nga zonja Albana

  'Vaj ulliri pa hile’, këta qytetarë kanë gjetur mënyrën më të mirë për ta siguruar atë

  REP-POP/ Inspirim, ëndrra dhe qëllime, filmat e animuar dhe mesazhet e tyre të forta

  Të nisësh gjithçka nga zero, Rafaela Rica ju tregon ‘sekretet’ si të jeni të sukseshëm në biznes

  Shef mashkull apo shefe femër, kush drejton më mirë?

  REP-POP/ Marilyn Monroe, Julia Roberts dhe Audrey Hepburn, fustanet ikonike që shënjuan skenat e filmave historikë

  Simpsons, seriali më i gjatë vizatimor dhe ‘parashikuesi’ i shumë ngjarjeve në botë

  REP-POP/ Me ngadalë’, ‘Si trëndafili’ dhe ‘Nuk dua tjetër’, ‘shuani mallin’ me hitet që ‘çmendnin’ të rinjtë në vitet 2000

  REP-POP/ Legjenda e pop-it, Michael Jackson! 'Diamanti' i muzikës dhe rruga drejt suksesit

  Krijoi agjensinë e parë të modelingut në Shqipëri, Greiss Petroviç rrëfen rrugëtimin e saj në biznes dhe ambiciet e rradhës.

  Greiss Petroviç prezanton për herë të parë familjen e plotë

  REP-POP/ Detajet e vogla bëjnë diferencën! Skena filmash që kanë mbetur të paharrueshme në historinë e filmit

  Klodiana Shala: 'Shifeni budallaqen' si më paragjykonin njerëzit në 93’ për shkak të...