Programacion

E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar
E Mërkurë
26
Janar
E Enjte
27
Janar
E Premte
28
Janar
E Shtunë
29
Janar

Bota

Bota

 • Presidenti Biden takime me udhëheqësit evropianë për rrezikun e pushtimit të Ukrainës nga Rusia! Aleatët bashkë kundër agresionit rus

  Ukrainë, NATO shton forcat dhe mjetet luftarake! Pushtim rus? Stoltenberg: Mbrojmë aleatët e rrezikuar! SHBA dhe Britani tërheqin një pjesë të stafit diplomatik

  Thyhen zyrat e BE-së në Bruksel, pas protestave kundër masave anti-COVID! Borrel publikon pamjet dhe dënon dhunën

  Çfarë është 'Omicroni tinëzar', po godet një pjesë të Europës

  Tensionet Rusi-Ukrainë, 'ndihma vdekjeprurëse' e SHBA-së arrin në Kiev

  Po raportonte live, gazetarja goditet nga një makinë

  U njoftua për abuzimet seksuale dhe nuk mori asnjë masë kur ishte arqipeshkv, del raporti që rëndon mbi Papën e dorëhequr, Benedikti XVI

  Shkatërrohen dy bandat shqiptare në Itali, 27 të arrestuar! Historia e narko-trafikut me prita, hakmarrje dhe vrasje mes grupeve të Ermal Arapajt dhe Elvis Demçes! Ekzekutuan edhe kapo-ultrasin e Lacios

  Kreu i OBSH: Pandemia nuk është afër fundit! Varianti 'Omicron' nuk është më pak i rrezikshëm

  Flluska uji që 'lundrojnë' në hapësirë, udhëtarët e hapësirës mahnisin sërish rrjetin

  Shqiptari më i urryer në SHBA Martin Shkreli dëbohet përfundimisht nga industria e ilaçeve! Gjobitet me 64.6 milionë dollarë, teksa ndodhet në burg

  Shpërthen vullkani nën ujorë në Oqeanin Paqësor, paralajmërime për cuname në disa vende

  Lamtumira e fundit, figura politike nga e gjithë bota mblidhen në Romë, mbahet ceremonia mortore e ish-presidentit të Parlamentit Evropian David Sassoli (VIDEO)

  Lamtumira e fundit, figura politike nga e gjithë bota mblidhen në Romë, mbahet ceremonia mortore e ish-presidentit Evropian David Sassoli

  Gjykata e Lartë në SHBA hedh poshtë urdhrin e Biden, s'ka vaksinim të detyruar në bizneset e mëdha

  Bëri festë gjatë pandemisë duke thyer rregullat anti-COVID, opozita britanike kërkon dorëheqjen e kryeministrit Boris Johnson

  Eurodeputetët letër Von der Leyen: Hetoni Oliver Varhelyin, mbështeti Dodik-un e shpallur ‘non grata’ për shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës

  Omicron, OBSH: vaksinimi i detyrueshëm zgjidhja e fundit! Kancelari gjerman: Do shkojmë te vaksina me detyrim

  Meksikanët vrapojnë të tmerruar për të shpëtuar kokën teksa karteli drogës hedh eksplozivë me dronë

  Kampet çnjerëzorë ku izolohen të infektuarit në Kinë ‘ngrin’ botën! Strategjia ‘zeroCOVID’ e qeverisë dhe realitet i kalbur komunist

  Franca vendos të ndalojë inçestin për herë të parë që nga viti 1791! Vendimi vjen pas një sërë skandalesh

  OBSH: Gjysma e popullsisë së Evropës do infektohet nga Omicron brenda 6-8 javësh

  Transplanti i parë në botë, 57-vjeçari në Amerikë merr zemrën e derrit të modifikuar gjenetikisht

  Ndërron jetë Presidenti i PE, David Sassoli! Rama: Avokat i zjarrtë i Shqipërisë! Meta: Mbështetës i integrimit! Basha: Mik i shqiptarëve! Delegacion i BE në Shqipëri: Evropian i madh

  Protestat, presidenti kazak: Tentativë për grusht shteti! Putin: Kazakistani u godit nga terrorizmi ndërkombëtar

  Sulmohet në derë të shtëpisë deputeti francez, turma e protestuesve e qëllon me alga deti dhe gurë

  SHBA dhe Rusia nisin javën e takimeve diplomatike

  Protestat e dhunshme në Kazakistan, shkon në 164 numri i personave të vrarë

  Shkëmbi shkëputet dhe bie mbi 3 varka, 7 të vdekur

  Bota Pas disa ditësh protestash të përgjakshme, qeveria e Kazakistanit rimerr kontrollin! Arrestohet për tradhti ish-shefi i sigurimit kombëtar

  ‘Do shpërndahej në Europë nga bandat e Ballkanit’, kapet 1 tonë kokainë e fshehur mes lëkurës së lopëve në Kolumbi

  Protestat e përgjakshme në Kazakistan, trupa ruse ende prezente për të shtypur protestën! Presidenti urdhër forcave të sigurisë: Qëllojini pa paralajmërim

  OBSH: Rritje rekord i rasteve të reja me COVID-19, por më pak vdekje! 9.5 milionë të infektuar gjatë javës së fundit

  Fitoi 300 dollarë në lotari, 86-vjeçarja amerikane ndan çmimin me shitësin, gjesti ‘shkrin’ zemrat e shikuesve

  BE do të dhurojë 700 milionë doza vaksinash brenda 6 muajve të parë të 2022

  'Anarki' në Kazakistan, dhjetëra persona të vrarë në përleshjet mes protestuesve dhe policisë

  BE nxjerr rregulloren e re për tatuazhet, ndalohet përdorimi i mijëra kimikateve në ngjyra

  Macron paralajmëron izolim total për të pavaksinuarit: Do t'ia bëjmë të vështirë jetën! Merr kritika të mëdha për zhargonin

  Masat kufizuese anti-Covid, mijëra gjermanë dalin në protestë! Përleshen me efektivët, plagosen 14 policë

  Cigaret në vend të perimeve, banorët e qytetit Xi'an në Kinë të izoluar prej ditësh për shkak të COVID, këmbejnë çdo gjë për ushqim