Bota

Bota

 • Stuhia në Stamboll, humb jetën një grua, plagosen tetë të tjerë

  Festat e Nëntorit/ Këngë dhe valle afganët festojnë bashkë me ne: Ju jemi mirënjohës për mikpritjen

  Stambolli në alarm, moti i keq dhe era e fortë shkatërrojnë qytetin! Dëmtohen biznese e shtëpi, lëndohen disa qytetarë

  Varianti i ri i COVID alarmon edhe më shumë botën, njoftohet takim i jashtëzakonshëm i G7-s! OBSH paralajmëron: Vendet të marrin masa

  I infektuar me COVID, Presidenti çek 'bekon' kryeministrin e ri i 'burgosur' në një kub xhami

  Donte një foto me krokodilin ‘statuj’, burri kafshohet egërsisht gjaku ‘lanë’ pishinën në Filipine

  U shemb krateri vullkanit, ngjyrat magjike të llavës dhurojnë spektakël! Momenti kapet nga fotografi islandez, mos e humbisni

  I binte zilja e shtëpisë orët e vonë, britanikja zbulon ‘vizitorin’ misterioz! Nuk do ta besoni

  Europa dhe bota në alarm, Italia mbylli kufijtë me Afrikën pas Britanisë dhe Gjermanisë! Çfarë po ndodh me variantin e ri të koronavirusit me rreth 50 mutacione

  Tragjedia e brigjeve ujore mes Francës dhe Britanisë së madhe, lidhja e sfondit politik me çështjen e emigrantëve

  Rritje e frikshme e infektimeve me COVID-19, Çekia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

  Kërcen dhe shijon muzikën me sy mbyllur, macja e veçantë ‘çmend’ rrjetin

  COVID “mbyll” Sllovakinë, në Gjermani mbi 100 mijë vdekje nga koronavirusi

  Tragjedi në brigjet ujore të Francës, 27 emigrantë mbyten në det! U fundoset varka teksa po tentonin të kalonin kufirin drejt Mbretërisë së Bashkuar

  Lufta kundër COVID/ Në Gjermani hyn në fuqi ligji i ri i mbrojtjes nga infektimet, në autobusë dhe trena vetëm me vaksinim! Vendi po shkon drejt karantinës

  I del para dhe përplaset… shoferi “sakrifikon” makinën e tij për të shpëtuar gruan që kishte rënë të fikët në timon

  SHBA/ Makina merr përpara turmën e njerëzve në një paradë për Krishtlindje, 5 viktima dhe mbi 40 të plagosur

  Trazira në Europë, mijëra protestues kundërshtojnë masat anti-COVID

  Protestë kundër masave anti COVID, Roterdami në Holandë në flakë, policia përleshet me 'rebelët'

  18 vjeçari që vrau 2 persona u shpall i pafajshëm, Biden reagon i mërzitur: Por duhet t'i bindemi verdiktit

  Teksa lexohej verdikti filloi të dridhej, 18-vjeçari që vrau 2 persona shpallet i pafajshëm

  Biden i nënshtrohet një operacioni, kompetencat i kalojnë zv.presidentes Harris, e para grua me ngjyrë që merr drejtimin e SHBA përkohësisht

  Vala e katërt e COVID ‘godet’ rëndë Europën! Gjermania shtrëngon kufizimet, Austria nga e hëna ne 'lockdown' total! Po në Shqipëri?

  Gjinekologu italian: Bëj seks me mua që të shërohesh nga kanceri dhe infeksionet

  COVID-19/ Gjermania drejt mbylljes, Merkel: situatë kritike! Çekia, Austria dhe Sllovakia forcojnë kufizimet

  Përmbytje kaotike pas shirave të rrëmbyeshëm në provincën kanadeze, shpallet gjendja e jashtëzakonshme! Regjistrohet 1 viktimë, dyshohet për bilancë të rënduar

  Stuhi shkatërruese në Kanada, 1 e vdekur 2 të zhdukur, qeveria: Më e rënda në 100 vitet e fundit

  Telefoni i ‘merr mendjen’ dhe teknologjia e ‘verbon’, i riu harron së është në rrugë, bie në shatërvan dhe bëhet qull

  Ministrat e Jashtëm të BE vendosin për sanksione të ashpra ndaj Bjellorusisë

  Aleanca e SHBA-ve me Kinën: E shëndetshme dhe e qëndrueshme! Nis takimi virtual i Xi-Biden për partneritet të fortë

  'Djemtë e Harvardit' fitojnë zgjedhjet në Bullgari, krijuan partinë vetëm dy muaj më parë

  Dalin pamjet e shpërthimit terrorist të makinës në Liverpul

  Situata nga Covid, Holanda rikthen kufizimet për tre javë! Baret dhe restorantet mbyllen në orën 20:00

  Samiti i Demokracisë/ Biden kundër ndikimit rus e kinez, merr pjesë edhe Shqipëria! Mungon Kosova dhe Serbia

  Davide Pecorelli: Kam vendosur të kthehem në Shqipëri dhe të përballem me burgun! Duhet të paguaj për krimet që kam bërë në Pukë

  E ardhmja e energjisë elektrike, vendi në Amerikë ku shtëpitë mbahen vetëm energji të pastër nga panelet diellore

  Rosaku iu vogël me ‘ambicie të mëdha’ ‘vjedh’ vëmendjen e maratonës në Nju Jork, i bashkohet vrapuesve në garë

  Polonia paralajmëron 'përshkallëzim të armatosur' me Bjellorusinë, ndërsa emigrantët grumbullohen në kufi

  Refuzohet kërkesa e ish-presidentit Trump për të bllokuar të dhënat rreth 6 janarit

  E dashura marroset pas Di Caprios, 'harron' miliarderin! Jeff Bezos hakmerret, i bën ftesën e frikshme aktorit